HandBox
 

Studio 7 Piaseczno, Cykliczne spotkanie Basmenów


 W dniach 20-21 kwietnia 2013 roku odbyło się cykliczne spotkanie basistów z całego kraju w STUDIO 7 w Piasecznie koło Warszawy.

 Pomysłodawcą, organizatorem, prelegentem oraz dobrym duchem imprezy jest Błażej Domański realizator dźwięku, człowiek o rozległej wiedzy i jeszcze większym doświadczeniu.

Frekwencja dopisała i pomimo dwóch dni trwania sympozjum, ani na trochę zainteresowanie nie spadło do samego końca. 

  Błażej demonstrował uczestnikom spotkania różne warianty, moźliwości, wreszcie realizatorskie sztuczki jakie obecnie można znaleźć w muzyce, oczywiście w kontekście pracy i miejsca gitary basowej w zespole muzycznym, a także specyficznym miejscu jakim jest studio nagraniowe. Można było zapoznać się z najróżniejszymi wzmacniaczami i kolumnami zarówno najnowszej produkcji jak i historycznymi,  kultowymi dziś "llampiakami" najbardziej znamienitych firm takich jak: Marshall, SunCity, Hiwatt, SWR, GT i wielu innych.

 Ponieważ Błażej uważa sprzęt naszej firmy za ciekawy, godny polecenia i uwagii, w związku z tym dostaliśmy zaproszenie do jego prezentacji w czasie trwania w/w imprezy.

  Zaprezentowaliśmy rzeczy do basu będące w ofercie od jakiegoś czasu, ale istotą każdej wystawy jest prezentacja nowości, tak więc staraliśmy się na ten aspekt połozyć nacisk. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzały kompaktowe kolumny typu: 2x10, 2x12, 1x12, 1x15 oraz ukończona "na czysto" głowa R-400. Wydaje się, że gwiazdami prezentacj zostały kolumna 1x15 i kombo Fortec-412.

Poniżej kilka zdjęć obrazujących miejsce i klimat spotkania .