HandBox
 

Piotr Lewańczyk

Piotr Lewańczyk - basista, kontrabasista, producent muzyczny. Współzałożyciel indie-popowego zespołu Blauka oraz sideman współpracujący na przestrzeni ostatnich lat z m.in. Mrozu, Ralph Kamiński, Sorry Boys, Daniel Nosewicz, Jan Stokłosa.

Piotr Lewańczyk korzysta z:
- Red Fighter Head
- Kolumny Black Emperor 2x10"
- Combo Fortec 412

Opinia Piotra Lewańczyka o zestawie basowym Red Fighter:
"Jeżeli miałbym określić jakość brzmieniową tego zestawu w kilku słowach, byłoby to nieprzeciętna głębia basowego soundu wraz z przejrzystością i klarownością dźwięku.
Spotykając się po raz pierwszy z polską, szerzej nie znaną mi marką Hand Box, nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać. Z jednej strony miałem wyuczone zaufanie do zagranicznych marek, a z drugiej wiedziałem jak bardzo potrafią zaskoczyć producenci szerzej nieznani, ale posiadający często wielki potencjał i pasję.
Dostałem do testu zestaw Red Fighter. Pierwsze wrażenie to duża moc i klarowność brzmienia- miękka góra, wyrównane środkowe pasmo i zaskakująco dużo dołu. Zamówiłem zestaw dwóch kolumn Black Emperor 2x10 (piękne, vintage'owe wykończenie z naturalnego drewna) wraz ze wzmacniaczem Red Fighter.
To był 2010 rok, a stack towarzyszy mi na scenach do dnia dzisiejszego. Przez lata przetoczyłem przez niego dosłownie setki (jeśli nie tysiące) godzin sygnału różnego charakteru- począwszy od nowoczesnych, aktywnych gitar basowych, a skończywszy na pasywnych, często bardzo wymagających i charakternych instrumentach z lat 60 i 70. Sprawdził się za każdym razem. I dalej się sprawdza! 
Ogromny zapas mocy, mnogość funkcji i rozwiązań, a przede wszystkim wytrzymałość i niezawodność w niekiedy trudnych warunkach scenicznych powoduje, że Red Fighter to sprzęt w 100% estradowy. Basowa moc najwyższej jakości. Jestem pewien, że firma Hand Box poprzez zestaw basowy Red Fighter wyprodukowała dowód na to, że można z powodzeniem rywalizować z popularnymi i uznanymi producentami sprzętu do instrumentów basowych. Pole do popisu jest duże i myślę, że w Hand Box nie wypowiedziano ostatniego słowa w kwestii profesjonalnych systemów nagłośnieniowych do basu".  

     

Gorąco polecam i pozdrawiam Piotr Lewańczyk.