HandBox
 

O nas

 TROCHĘ HISTORII

  Firma Hand Box powstała w 1989 r. Pierwsze produkty z tą nazwą zaczęły pojawiać się już na początku lat osiemdziesiątych. Były to różnego rodzaju opakowania transportowe na osprzęt elektroniczny, instrumenty klawiszowe i gitary. Nazwa własna firmy została utworzona w kontekście ówczesnej produkcji, a więc ręcznie wytwarzanych pudeł. Ciągły rozwój zaplecza technicznego oraz osobiste zainteresowania akustyką założyciela i właściciela firmy Pana Leszka Brzozowskiego doprowadziły do powstania pierwszych modeli kolumn głośnikowych. Połowa lat osiemdziesiątych to burzliwy rozwój elektronicznych instrumentów klawiszowych dla których potrzebne były solidne opakowania transportowe i coraz mocniejsze zestawy głośnikowe. Do wiernego odtwarzania całego pasma akustycznego szczególnie w zakresie niskich częstotliwości potrzebny był duży zestaw głośnikowy. Propozycje, które były na rynku za przystępne pieniądze daleko odbiegały od oczekiwań muzyków, a te renomowanych firm kosztowały niewyobrażalnie wielkie kwoty i można je było nabyć przeważnie za dewizy. Ogromna pasja właściciela, pomysłowość , determinacja i niezliczone godziny eksperymentów doprowadziły do stworzenia kilku typów zestawów głośnikowych o niezłych parametrach technicznych i normalnej cenie jak na tamte czasy przystało. Bardzo popularnym zabiegiem uzyskiwania lepszych parametrów głośników było, jak się wtedy mówiło, ich “przewijanie”. Zabieg ten miał na celu pozyskanie większej mocy i lepszej charakterystyki z głośnika poprzez nawinięcie nowej cewki i wklejenie aluminiowej kopułki. Zaspakajanie potrzeb muzyków w niezłe zestawy głośnikowe zataczało coraz szersze kręgi. Chętnych do zakupu przybywało następował więc, naturalny rozwój przedsięwzięcia.

   Koniec lat osiemdziesiątych to wyraźny już kurs w kierunku budowania różnego rodzaju systemów głośnikowych, a coraz większe oddalanie się od opakowań transportowych. Nazwa Hand-Box powoli traci kontekst względem profilu produkcji, ale staje się już znakiem markowym o którym, się mówi. W 1989 roku właściciel rezygnuje z obowiązkowej w tamtych czasach państwowej posady i swoją przyszłość zawodową wiąże tylko z prowadzeniem przedsięwzięcia zwanego Hand Box.
   Początek lat dziewięćdziesiątych to powolne lecz ciągłe powiększanie oferty produkcyjnej, a także wyposażanie zakładu w coraz to nowsze maszyny i urządzenia. Prawdziwy przełom przypadł jednak na połowę lat dziewięćdziesiątych. Nastąpiło gwałtowne zapotrzebowanie na nowy rodzaj muzyki którą, można było w łatwy sposób stworzyć w domowych warunkach. Były to zawiązki gatunku znanego dzisiaj jako disco polo, wtedy określało się ją mianem muzyki chodnikowej. Muza była lekka jednak nowe wyzwanie jakie stanęło przed firmą było całkiem poważne. Mnogość organizowanych koncertów w różnych, często bardzo odległych miejscach kraju, oraz liczna publiczność przychodząca na występy wymagały stworzenia odpowiedniego nagłośnienia. Powstało zapotrzebowanie na system, który byłby mobilny, niezwykle wydajny, doskonale brzmiący, niezawodny, a przy tym niedrogi. Takie potrzeby rynkowe stały się przyczynkiem do powstania, można by dziś rzec historycznego zestawu głośnikowego o nazwie BLT-400. Zestaw ten składał się z dużej kolumny niskotonowej tzw. odwrotki wykonanej na bazie 18 calowego głośnika, oraz skomplikowanej bardzo wydajnej 3-drożnej nadstawki tubowej. Warto wspomnieć także, o fakcie, że zestawy głośnikowe napędzane były pierwszymi końcówkami mocy własnej produkcji. Tak więc połowa lat dziewięćdziesiątych stała się początkiem poszerzania oferty produkcyjnej o pierwsze urządzenia elektroniczne. Zdobyte doświadczenia z tamtego okresu znakomicie ułatwiają tworzenie takich urządzeń, których cechą wiodącą jest niezawodność. Potrzeby rynku wymuszały podejmowanie prac konstrukcyjnych nad urządzeniami o dużej mocy i największym stopniu trudności. Jak historia pokazuje zadaniu temu firma sprostała.

TERAŹNIEJSZOŚĆ

   W obecnym kształcie firma Hand Box to dobrze zorganizowana manufaktura, która zajmuje powierzchnię produkcyjną na 800m 2 . Załogę tworzą najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Myślą przewodnią działalności jest tworzenie urządzeń wysoce niezawodnych. Aby to osiągnąć stosujemy żelazną dyscyplinę technologiczną opartą na niezwykle odpowiedzialnym systemie kontroli i samokontroli technicznej. Z dumą możemy powiedzieć, że tzw. czynnik ludzki jest niezawodny. Ewentualną przyczyną awarii naszych urządzeń są ukryte wady podzespołów, które są niemożliwe do wykrycia na poziomie produkcyjnym.

  W aktualnej ofercie stale posiadamy blisko 100 pozycji produkcyjnych. Nowe urządzenia tworzymy w oparciu o sugestie zgłaszane przez handlowców oraz użytkowników z którymi współpracujemy oraz poprzez własne uważne obserwowanie rynku i wychodzenie mu na przeciw.
 

   W ofercie mamy wiele własnych, całkowicie oryginalnych i opatentowanych propozycji rodem z biura konstrukcyjnego Hand Box. Nawiązujemy współpracę ze znanymi muzykami, których opinie są niezwykle pomocne w tworzeniu nowych produktów. Wiele urządzeń zbudowaliśmy na indywidualne zamówienia naszych klientów dostosowując się do ich życzeń i sugestii.

   Firma nasza aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym poprzez sponsorowanie poczynań artystycznych młodych, ambitnych muzyków. Jesteśmy fundatorami wielu cennych nagród na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach. Od wielu lat rok rocznie uczestniczymy w największych targach branży muzycznej wystawiając ciekawą ofertę produkcyjną. Dodatkową formą promocji poczynań firmy, a jednocześnie najlepszym poligonem doświadczalnym we wdrażaniu nowych technologii, jest nagłaśnianie imprez. Tak zdobyta wiedza jest nieocenionym źródłem do dalszych prac i poszukiwań nowych rozwiązań.


Ufamy, że produkty z logiem Hand Box znajdą Państwa uznanie, a użytkowanie ich połączone, będzie z dużą przyjemnością.

Zapraszamy na naszą wirtualną witrynę.